trapez panel

Duyurular

İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

E-posta: info@trapezpanel.com

Telefon: +90 543 464 10 34

EPOKSİ ZEMİN KAPLAMASI PDF Yazdır E-posta

Epoksi zemin kaplaması

Zemin epoksi kaplamaları gıda sektöründe yaygın olarak kullanılmaktadır. Düz ve pürüzsüz olduğu için kir ve toza karşı çok dirençlidir. Yüzeyde bakteri bulundurmaz ve zamanla direnç özelliğini yitirmez. Antibakteriyal özelliğinden dolayı hijyeniktir. Yağlara karşı ve kimyasal maddelere karşı etkisini yitirmez. Kolay temizlenir.

Epoksi uygulanmış gıda tesislerinde istenilen boyutta ve yekpare olması, ek yerinin olmaması çok önemli bir özelliktir. Bu mekanlarda epoksi kaplamayla kenarlar da dik köşe yerine oval köşelerin oluşturulması nedeniyle bu ortamlarda bakteri barınamamakta ve kolaylıkla dezenfekte edilebilmektedir. Bu mekânların kaplanmasında bakanlıklar tarafından belirlenmiş kriterlere uygun ve belgeli olan ürünler kullanılmaktadır. Fabrika içi ve dışı yoğun hareketin olduğu alanlarda dayanıklıdır ve uzun ömürlüdür.


Epoksi uygulamaları;

• Soğuk Hava depolarında ve tesislerinde.

• Gıda üretim fabrikalarında ve tesislerinde

• Süper Market zeminlerinde

• Et ve Süt işleme tesislerinde

• Yemek üretim tesisleri ve fabrikalarında tercih edilmektedir.

Kullanım alanları ve özellikleri; Her türlü gıda üretim tesisinde, ambalaj fabrikalarında, hastanelerin steril alanları, ilaç fabrikaları, elektrik santralleri ve her türlü sanayi tesisinde temizlenmesi kolay ve toz tutmayan, kapalı alan zemin kaplaması olarak kullanılır. Kolay temizlenmekte ve mekanik mukavemeti yüksektir. Kimyasal maddelerin etkisine dayanıklıdır. Toz tutmaz, paslanmaz, su geçirmez, sürtünme ve aşınmaya dayanıklı, temizlenmesi kolay hızlı ve kolay uygulanabilir, Bakım ve onarımı kolay ve ucuz, yapışma niteliği yüksek ve esnek darbeye dayanıklı, kalınlığı 0.2 mm - 0.5 mm arasında değişmektedir.

 

BARİYER İÇİN TRAPEZ PANEL

BETON ALTI TRAPEZ PANEL

TRAPEZ PANEL ÇATI VE CEPHE

SİNUS PANELLER

PREFABRİK SİSTEM YAPILAR

BOYALI SAC RULO

PVC SAC RULO

ÇELİK KONSTRÜKSİYON YAPILAR


TrapezPanel.com / 2011