trapez panel

Duyurular

İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

E-posta: info@trapezpanel.com

Telefon: +90 543 464 10 34

Ürünlerimiz


HASIR ÇELİK PDF Yazdır E-posta

HASIR ÇELİK TEKNİK BİLGİLER:

Çelik hasır, S220 çeliğinden soğuk çekme yöntemi ile çekilip nervürlenerek imal edilen, yüksek mukavemetli ve esas itibariyle inşaatlarda kullanılan bir beton çeliğidir.

Kalite: DIN 488, TSE 4559 ve diğer uluslararası standartlar Ölçüler: Çubuk Çapı: 4,5 - 11,0 arası Çubuk Yüzeyi: Nervürlü

Standart çelik hasırlar en 2,15m x boy 5,00m (15x15) göz aralığında ve değişen çaplarda olur. Ancak Çelik hasırda müşteri arzusuna ve projeye göre özel çelik hasırlarla ilgili farklı işlem, ebat ve değişebilen çaplarda üretim olanakları da sunulmaktadır. Paketleme: Çelik hasır tipine bağlı olarak 50'lik ve 75'lik tabakaların tellerle sıkıca bağlanması ile paketlenir.

Kullanıldığı Yerler:

Betonarme yapıların tabliyelerinde,

Kirişsiz döşemeler,

Nervürlü döşemeler,

Normal b.a plaklar,

Munferid ve radya temellerde,

Perde ve istinat duvarlarında,

Beton pist,

Oto yol ve saha betonlarında,

Metro ve tünel yapımında,

Su yapılarında; baraj, kanal ve kanaletlerde,

Prefabrik yapı elemanlarında,

Endüstriyel yapıların çeşitli konstrüksiyonlarında,

Asma tavanlarda,

Bahçe çiti ve korkuluk vs. yerler.

Mekanik Özellikleri: Minimum Akma Sınırı: 500/N mm2 Minimum Çekme Kuvvet: 500/N mm2 Minimum Kopma Uzaması: 5-8% Düğüm noktalarındaki kesme mukavemeti: S = 0.30 x As x f0.2 Hammadde: SAE 1006-1008-1010 kalite filmaşin kullanılmaktadır.

Çelik Hasırın Sağladığı Avantajlar

1. Malzemeden Tasarruf : çelik hasır emniyet gerilmesinin normal inşaat demirinden yaklaşık iki kat fazla olması, çelik hasır kullanılması halinde normal inşaat demirine (STI) nazaran %40 civarında ağırlık tasarrufu sağlamaktadır. STI demirinden, beton 160 için Ve = 1400 kg / cm2 iken çelik hasırında bu miktar; Ve = 2400 kg / cm2 olmaktadır Bu nedenle demir kesiti yarı yarıya azalmaktadır,

2. Zamandan Tasarruf: Çelik hasırda kullanılan malzemenin azalması, plakalar halinde oluşu kolay taşınabilmesi ve montajının kolaylığı zamanı büyük ölçüde kolaylaştırmaktadır.

3. İşçilikten Tasarruf: Normal demirde olduğu gibi doğrultma, çubukları tel tel kesip pilye kırma, kanca yapma, döşemeye belirli aralıklarla yerleştirilip birbirine bağlama gibi işler yoktur. Çelik Hasırın ise kısa zamanda döşenmesi % 50 Tasarruf sağlamaktadır.

4. Nakliyeden Tasarruf: Çelik Hasırlar standart (500 x 2.15) Tip ebadında imal edildikler için nakliyesi kolaydır. Demirden Tasarruf sağladığı için nakliye ücreti azalmaktadır.

5. Paradan Tasarruf: Malzemenin yarıya yakın azalması, zamanın kısalması, işçilikten tasarruf ; Netice olarak bütün bunlar %10 – 20 arasında parasal tasarruf sağlamaktadır.

6. Kalite Üstünlüğü: Çelik Hasırlar otomatik kaynak marinalarında istenilen ölçüde hassasiyetle imal edilmektedir. Çelik Hasır çubukları beton içinde homojen bir dağılım göstermekte böylece çekme kuvvetlerinin düzgün bir şekilde alınması sağlanmaktadır. Çubukları nervürlü ve birbirine kaynaklı oluşu aderansı artırmakta, beton içerisindeki çubukların kayması önlenmekte yapıda olabilecek çatlaklar, korozyon ve sızıntılar giderilmektedir.

7. Çelik Hasır TSE Belgelidir: Çap ve Boy Standardı bulunmaktadır dolayısıyla boydan ve çaptan zayiat verilmez inşaatlarda olumsuz görüntü arz eden demir artıklarına rastlanmaz.

 

Q TİPİ HASIR ÇELİK

 

R TİPİ HASIR ÇELİK


 
ZEMİN İZOLASYONU PDF Yazdır E-posta

ZEMİN İZOLASYONU

FLOORMATE MALZEME ÖZELLİĞİ

Uzunluk: 1200mm Genişlik: 600mm Kalınlık: 30, 40, 50, 60 ,80 mm

BASMA DAYANIMI : 200 kPa (%10 deformasyonda)

BASMA SÜNMESİ : 60 kPa (%2 deformasyonda, 50 yıl sonunda)

YOĞUNLUK : minimum 30-36 kg/m3

ISI İLETKENLİK : 0,028W/Mk

SU EMME : % 0,1

SU BUHARI DİFÜZYON DİRENCİ : 100-200

YANGIN SINIFI : B1 (TS 11989)

KAPİLARİTE : Yoktur.

YÜZEY ÖZELLİĞİ : Zırhlı

KENAR PROFİLİ : Lambalı (*TS 11989 ‘a göre test edilmiştir.)

Önemli avantajları; Sürekli, yüksek ısı yalıtım sağlar, Su emmemesi, Donma-çözülme dayanımı yüksektir. Basma ve eğilme mukavemetine dirençlidir. Yüksek su buharı geçirgenlik direnci, Boyutsal kararlılık, Hafif olması, Her türlü hava şartlarında süratli ve kolay uygulanabilir, Çürümez ve Küf oluşmaz.

- Levhalar uzun ömürlüdür , nemden etkilenmez ve donmaya karşı dirençlidir - İnşaat süresi boyunca ve sonrasında yalıtım ve mukavemet değerlerini muhafaza eder. - Yapı fiziğine uygundur, Darbelere dayanımı yüksektir. Harç ve betona tutuculuğu iyidir.

ZEMİN POLİÜRETAN UYGULAMASI

Poliüretan Köpük uygulaması ile projelendirilen soğuk hava depolarının ısı yalıtımı uygulamaları daha az kalınlıkla yüksek ısı yalıtımı sağlarken enerji kaybını önlemektedir. Poliüretan ; -50ºC ila 120ºC sıcaklık aralığında çok geniş kullanım seçeneği ile tercih edilen izolasyon malzemesidir.

Rijit Poliüretan Köpük ısı yalıtımı uygulaması; mobil izolasyon aracı içerisinde bulunan özel donanımlı makine ve 2 bileşenli sıvı malzemenin, ısıtıcılı hortum yardımıyla uygulama alanına taşınarak, yüksek basınç altında özel sprey tabancası ile uygulama yüzeyine püskürtme olarak istenilen kalınlıkta uygulanması şeklindedir.

Yüksek enerji tasarrufu sağlar. Kapalı hücreli olduğundan Bakteri ve haşere barındırmaz, koku yapmaz. Zeminden hava, su ve toz geçirimini engeller. Isı köprülerini ortadan kaldıran kesintisiz yalıtım sağlar. Gıda ürünleri zemin izolasyonlarında kullanılmaktadır.

KARINCA LOJİSTİK POLİÜRETAN UYGULAMASI

Poliüretan köpük malzemenin hücresel yapısı su buharından etkilenmez ve ısı iletkenliği azalması göstermez. Sprey Poliüretan Köpük su buharının kendi bünyesine girmesine izin vermez. Bu sayede, Sprey Poliüretan Köpük ile gerçekleştirilen yalıtım uygulamaları uzun yıllar boyunca doğal şartlardan etkilenmeyen özellikleri ile her geçen gün daha çok tercih edilmektedir.

Poliüretan kapalı hücre yapısı olduğundan en iyi ısı yalıtım malzemesidir.

Oluşan köpük hücrelerinin %96 ‘i kapalı olduğu ve rijit bir yapı verdikleri için bu köpüklere sert (rijit) köpükler denir. İyi bir ısı tutucudurlar. Bundan dolayı rijit sistemler ısı yalıtımı amacıyla kullanılır.

Teknik özellikler:

Zemine uygulanan Poliüretan Köpük; uygulama yüzeyine yüksek basınçlı bir makine vasıtasıyla püskürtülen sıvı poliüretan köpük malzemesinin kesintisiz kaplama yeteneği ile ısı köprülerinin tamamen yok edildiği, birkaç saniye içerisinde kendi hacminin 30-40 katı kadar şişer, Poliüretan köpük halini alan hammaddeler çok düşük ısı iletim katsayısı değeri sayesinde dünyanın en iyi ısı yalıtım malzemesidir.

Püskürtme Poliüretan Köpük uygulaması hızlı ve zahmetsizdir. Günde 500-1.500 m² alanın ısı yalıtımı kaplaması yapılmasına olanak sağlar. Geleneksel yalıtım uygulamalarına göre malzemenin uygulama alanına nakliyesi ve depolanmasından, işçilik maliyetlerinden, zamandan ve enerjiden tasarruf ettirir. Poliüretan Köpük çevre dostudur; elektrik enerjisi, doğalgaz enerjisi ve fosil yakıt tüketimini azaltarak enerji tasarrufuna ve iklimi korumaya yardımcı olur.

POLİÜRETAN KÖPÜK ÖZELLİKLERİ:

Kullanım ısı değerleri : -180 / + 110 C

Yoğunluk : 35- 45 kg/m3

Isı iletkenlik: 0,022 W/Mk

Yangın Sınıfı: B2

Kapalı Hücre oranı: %96

Basınç gerilimi: 0,18 N/mm2

Basma Dayanımı: 0,14 MPa

 
POLİKARBONAT IŞIKLIK ÇATI VE CEPHE PANELLERİ PDF Yazdır E-posta

Polikarbonat ışıklı çatı ve cephe panelleri

Her aksın ortasında veya iki aksta bir tercih edilen çatı ışıklık levhalar önemli oranda elektrik (enerji) tasarrufu sağlamaktadır. Gün ışığından faydalanarak çalışma performansını ve verimliliği arttırarak işletmelere önemli ve değerli kazançlar sağlamaktadır.

Çatı ve cephe panelleri mükemmel uyum sağlanarak detaylar sorunsuz çözülmektedir.

Alman DIN 18232 normları ile yangın esnasında yanmayı geciktiren malzemelerle imal edilen ürünler, çatılardaki kullanım amaçlarına göre değişik formlarda mevcuttur.

Polikarbon günışığından en iyi şekilde yararlanmayı gerektiren mekanlarda en ideal çözümü sağladığı gibi reçinesinin özelliğinden ötürü darbelere karşı son derece dayanıklıdır. Cam ve akrilik gibi kaplama malzemelerine göre çok hafiftir. Soğuk bükülebilme özelliğinden ötürü mimaride dizayn kolaylığı sağlar.

Devamını oku...
 
YERİNDE UYGULAMA ÇATI KAPLAMA SİSTEMİ PDF Yazdır E-posta

YERİNDE UYGULAMA ÇATI KAPLAMA SİSTEMİ

1-Betonarme prefabrik veya çelik aşık

2-Oluk

3-Saçakaltı aksesuar

4-Z profil

5-Alt kat tek kat trapez sac

6-Taşyünü izolasyon malzemesi

7-Buhar kesici örtü

8-Buhar dengeleyici örtü

9- Üst kat trapez sacı

 

Birinci kat sac montajı: Hadve üzerlerinden matkap uçlu vida ile aşık sistemine monte edilir. Buhar kesici polietilen örtü birinci kat trapezlerin hemen üzerinde ve minimum 100 kg/m3 yoğunlukta tasyünlerinin altında, z profiller aşık profilleri paralelince montajı sırasında serilir. İkinci ve son kat trapezlerin z profillere montajı matkap uçlu vidalar ile uygulama tamamlanır.

Devamını oku...
 
METAL KENET SİSTEM ÇATI KAPLAMALARI PDF Yazdır E-posta

Metal kenet sistem çatı kaplamaları

Kenetli Sistem Kaplamayı diğer kaplama sistemlerinden ayıran en önemli özellikler; Projeye özel çatı sistemlerinde uygulanabilmesi. Özellikle Tonoz ve zarf çatılarda mimarlara özgün tasarımlar sağlamaktadır.

Devamını oku...
 
KASET SİSTEM PANELLER PDF Yazdır E-posta

Kaset sistem paneller

TAŞIYICI KASET SİSTEM PANEL'ler çelik, prefabrik, betonarme veya ahşap yapılarda taşıyıcı aşık ve kuşak gerektirmeksizin çatı ve cephe yüklerini taşımak için kullanılır. Bu sayede yapı kaplamasında kalite,hız ve estetik sağlanır. 0.60mm.’ den 1.50mm. kalınlığa kadar üretilebilir. Galvaniz üstüne COIL COATING sistemi ile boyalı saçtan istenilen renkte ve panel ölçülerinde üretilebilir.

Devamını oku...
 
« BaşlangıçÖnceki123SonrakiSon »

Sayfa 1 - 3

BARİYER İÇİN TRAPEZ PANEL

BETON ALTI TRAPEZ PANEL

TRAPEZ PANEL ÇATI VE CEPHE

SİNUS PANELLER

PREFABRİK SİSTEM YAPILAR

BOYALI SAC RULO

PVC SAC RULO

ÇELİK KONSTRÜKSİYON YAPILAR


TrapezPanel.com / 2011