trapez panel

Duyurular

İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ

E-posta: info@trapezpanel.com

Telefon: +90 543 464 10 34

ZEMİN İZOLASYONU PDF Yazdır E-posta

ZEMİN İZOLASYONU

FLOORMATE MALZEME ÖZELLİĞİ

Uzunluk: 1200mm Genişlik: 600mm Kalınlık: 30, 40, 50, 60 ,80 mm

BASMA DAYANIMI : 200 kPa (%10 deformasyonda)

BASMA SÜNMESİ : 60 kPa (%2 deformasyonda, 50 yıl sonunda)

YOĞUNLUK : minimum 30-36 kg/m3

ISI İLETKENLİK : 0,028W/Mk

SU EMME : % 0,1

SU BUHARI DİFÜZYON DİRENCİ : 100-200

YANGIN SINIFI : B1 (TS 11989)

KAPİLARİTE : Yoktur.

YÜZEY ÖZELLİĞİ : Zırhlı

KENAR PROFİLİ : Lambalı (*TS 11989 ‘a göre test edilmiştir.)

Önemli avantajları; Sürekli, yüksek ısı yalıtım sağlar, Su emmemesi, Donma-çözülme dayanımı yüksektir. Basma ve eğilme mukavemetine dirençlidir. Yüksek su buharı geçirgenlik direnci, Boyutsal kararlılık, Hafif olması, Her türlü hava şartlarında süratli ve kolay uygulanabilir, Çürümez ve Küf oluşmaz.

- Levhalar uzun ömürlüdür , nemden etkilenmez ve donmaya karşı dirençlidir - İnşaat süresi boyunca ve sonrasında yalıtım ve mukavemet değerlerini muhafaza eder. - Yapı fiziğine uygundur, Darbelere dayanımı yüksektir. Harç ve betona tutuculuğu iyidir.

ZEMİN POLİÜRETAN UYGULAMASI

Poliüretan Köpük uygulaması ile projelendirilen soğuk hava depolarının ısı yalıtımı uygulamaları daha az kalınlıkla yüksek ısı yalıtımı sağlarken enerji kaybını önlemektedir. Poliüretan ; -50ºC ila 120ºC sıcaklık aralığında çok geniş kullanım seçeneği ile tercih edilen izolasyon malzemesidir.

Rijit Poliüretan Köpük ısı yalıtımı uygulaması; mobil izolasyon aracı içerisinde bulunan özel donanımlı makine ve 2 bileşenli sıvı malzemenin, ısıtıcılı hortum yardımıyla uygulama alanına taşınarak, yüksek basınç altında özel sprey tabancası ile uygulama yüzeyine püskürtme olarak istenilen kalınlıkta uygulanması şeklindedir.

Yüksek enerji tasarrufu sağlar. Kapalı hücreli olduğundan Bakteri ve haşere barındırmaz, koku yapmaz. Zeminden hava, su ve toz geçirimini engeller. Isı köprülerini ortadan kaldıran kesintisiz yalıtım sağlar. Gıda ürünleri zemin izolasyonlarında kullanılmaktadır.

KARINCA LOJİSTİK POLİÜRETAN UYGULAMASI

Poliüretan köpük malzemenin hücresel yapısı su buharından etkilenmez ve ısı iletkenliği azalması göstermez. Sprey Poliüretan Köpük su buharının kendi bünyesine girmesine izin vermez. Bu sayede, Sprey Poliüretan Köpük ile gerçekleştirilen yalıtım uygulamaları uzun yıllar boyunca doğal şartlardan etkilenmeyen özellikleri ile her geçen gün daha çok tercih edilmektedir.

Poliüretan kapalı hücre yapısı olduğundan en iyi ısı yalıtım malzemesidir.

Oluşan köpük hücrelerinin %96 ‘i kapalı olduğu ve rijit bir yapı verdikleri için bu köpüklere sert (rijit) köpükler denir. İyi bir ısı tutucudurlar. Bundan dolayı rijit sistemler ısı yalıtımı amacıyla kullanılır.

Teknik özellikler:

Zemine uygulanan Poliüretan Köpük; uygulama yüzeyine yüksek basınçlı bir makine vasıtasıyla püskürtülen sıvı poliüretan köpük malzemesinin kesintisiz kaplama yeteneği ile ısı köprülerinin tamamen yok edildiği, birkaç saniye içerisinde kendi hacminin 30-40 katı kadar şişer, Poliüretan köpük halini alan hammaddeler çok düşük ısı iletim katsayısı değeri sayesinde dünyanın en iyi ısı yalıtım malzemesidir.

Püskürtme Poliüretan Köpük uygulaması hızlı ve zahmetsizdir. Günde 500-1.500 m² alanın ısı yalıtımı kaplaması yapılmasına olanak sağlar. Geleneksel yalıtım uygulamalarına göre malzemenin uygulama alanına nakliyesi ve depolanmasından, işçilik maliyetlerinden, zamandan ve enerjiden tasarruf ettirir. Poliüretan Köpük çevre dostudur; elektrik enerjisi, doğalgaz enerjisi ve fosil yakıt tüketimini azaltarak enerji tasarrufuna ve iklimi korumaya yardımcı olur.

POLİÜRETAN KÖPÜK ÖZELLİKLERİ:

Kullanım ısı değerleri : -180 / + 110 C

Yoğunluk : 35- 45 kg/m3

Isı iletkenlik: 0,022 W/Mk

Yangın Sınıfı: B2

Kapalı Hücre oranı: %96

Basınç gerilimi: 0,18 N/mm2

Basma Dayanımı: 0,14 MPa

 

BARİYER İÇİN TRAPEZ PANEL

BETON ALTI TRAPEZ PANEL

TRAPEZ PANEL ÇATI VE CEPHE

SİNUS PANELLER

PREFABRİK SİSTEM YAPILAR

BOYALI SAC RULO

PVC SAC RULO

ÇELİK KONSTRÜKSİYON YAPILAR


TrapezPanel.com / 2011